Łojotok

Łojotok objawia się zbyt intensywnym wydzielaniem łoju przez gruczoły łojowe na powierzchnie skóry. Łojotok ogólnie można podzielić na dwa rodzaje: łojotok tłusty i oleisty.
Skóra łojotokowa jest szarawa i tłusta. Konsekwencją łojotoku może być łupież łojotokowy dalej łojotokowe zapaleni skóry oraz wypadanie włosów.

Czynniki wpływające na nadmierną produkcję łoju:
1. Genetyczne
2. Hormonalne
3. Dietetyczne
4. Stresowe
5. Czynniki zewnętrzne

Każdy mieszek włosowy ma przynajmniej jeden gruczoł łojowy z przewodem wyprowadzającym do mieszka włosowego. Przewód wyprowadzający znajduje się poniżej lejka mieszka włosowego. Dzięki temu włos wychodząc ponad powierzchnie skóry jest zabezpieczony odpowiednim filmem ochronnym wydzieliny gruczołu łojowego. Nadmierna praca tego mechanizmu prowadzi do nieestetycznego przetłuszczenia włosów i nierzadko przykrego zapachu. Zbyt duża ilość sebum zalegającej na skórze i włosach stwarza dogodne warunki do namnażania się bakterii i grzybów. Nasilenie produkcji łoju przez gruczoły łojowe uzależnione jest w dużym stopniu od wieku. Najwięcej problemów z łojotokiem mają osoby w okresie dojrzewania i przekwitania. Po 50 roku życia produkcja łoju znacznie spada.

Każdy łojotok może nieść za sobą wiele powikłań oraz prowadzić do chorób skóry głowy lub nadmiernego wypadania włosów. Jeśli masz problemy z nadmiernym wydzielaniem łoju i twoje włosy przetłuszczają się w takim stopniu, że niezbędne jest ich codzienne mycie, skorzystaj z Konsultacji Trychologicznej w SKIN CLINIC. Zdiagnozujemy twój problem, poszukamy przyczyny, wprowadzimy odpowiednie kuracje domowe lub zabiegi gabinetowe i przede wszystkim rozwiążemy Twój problem 🙂

Preparaty na łojotok dostępne w SKIN CLINIC 

grassa_maska_250ml

MASECZKA GRASSA – DO WŁOSÓW TŁUSTYCH

Maseczka do włosów tłustych na bazie ekstraktu z melisy. Szczególnie wskazana w przypadku nadmiernego łojotoku, potliwości i zanieczyszczonej skóry. Dodatkowo normalizuje płaszcz hydrolipidowy skóry głowy.

Sposób użycia: nałożyć na skórę głowy od 10 do 30 ml preparatu, pozostawić na kilka minut, następnie spłukać.

Cena: 78zł


grassi_szampon_250ml

SZAMPON GRASSI – DO WŁOSÓW TŁUSTYCH

Szampon do włosów przetłuszczających się. Dzięki melisie i tymiankowi delikatnie oczyszcza i normalizuje wydzielanie łoju. Pozostawia niezmienione fizjologiczne pH skóry.

Sposób użycia: rozprowadzić na wilgotne włosy, delikatnie masować, następnie spłukać i powtórzyć czynność.

Cena: 65zł


plyn_grasso_100ml

PŁYN GRASSO – DO WŁOSÓW TŁUSTYCH

Płyn przeznaczony do każdego rodzaju skóry tłustej. Podstawą produktu jest tymianek i łopian. Składniki te pomagają utrzymać zdrową skórę poprzez zapobieganie nadmiernej potliwości i normalizują stan skóry tłustej. Posiadają również właściwości przeciwzapalne oraz ograniczają łojotok.

Sposób użycia: po użyciu Szamponu Grassi ORising nałożyć 2-3 pipety produktu na skórę głowy. Przed suszeniem masować przez kilka minut. Nie spłukiwać. Unikać kontaktu z oczami, a gdyby do niego doszło należy przemyć oczy dużą ilością wody.

Cena: 120zł