Łupież

Wyróżniamy łupież suchy, tłusty i kosmetyczny. W ocenie wizualnej różnicowanie między łupieżem zwykłym (suchym) a łupieżem kosmetycznym jest trudne. By mieć pewność jaki jest to rodzaj najlepiej wykonać badanie trychologiczne. Gdy wiemy z jakim rodzajem łupieżu mamy do czynienia wówczas dobrane działania są zdecydowanie bardziej trafione i możemy skutecznie pozbyć się problemu stosując odpowiednią pielęgnacje i kuracje trychologiczne.
Łupież tłusty jest łatwiejszy do zdiagnozowania, choć często zdarza się, że jest niezauważony lub bagatelizowanym problemem przez pacjentów. Charakteryzuje się on ogniskami łusek o zabarwieniu żółtawo-szarym lub jasno żółtym/przeźroczystym. Łuski są tłuste i przylegają do skóry głowy. Często pojawia się stan zapalny skóry, może również pojawiać się świąd. Przy łupieżu tłustym niezbędna jest konsultacja trychologiczna gdyż ten rodzaj łupieżu może powodować nadmierne wypadanie włosów oraz przy złej pielęgnacji może rozwinąć się w Łojotokowe Zapalenie Skóry Głowy. W walce z łupieżem stosuje się produkty mające na celu zahamowanie rozwoju grzybów drożdżopodobnych. Kolejnym zadaniem jest odzyskanie homeostazy naskórka oraz odbudowanie płaszcza hydrolipidowego.


szampon_deforforante

SZAMPON DEFORFORANTE – PRZECIWŁUPIEŻOWY

Główną substancją czynną szamponu jest ekstrakt z płucnicy islandzkiej dodatkowo wzbogacony o naturalne ekstrakty z lawendy i mięty, które zapewniają odpowiednią higienę i kurację kosmetyczną. Szampon dzięki swojej unikalnej formule normalizuje płaszcz hydrolipidowy skóry głowy przez co reguluje obecność łupieżu.

Sposób użycia: rozprowadzić na wilgotne włosy, delikatnie masować, dokładnie spłukać. Powtórzyć czynność pozostawiając szampon na włosach przez 1-2 minuty przed całkowitym spłukaniem.

Dostępne w opakowaniach: 250 ml

Cena: 65zł


maska_deforforante

MASECZKA DEFORFORANTE – PRZECIWŁUPIEŻOWA

Maseczka przeciwłupieżowa na bazie ekstraktu z brzozy. Stopniowo pomaga zlikwidować łupież, stabilizuje fizjologiczne pH skóry i normalizuje płaszcz hydrolipidowy.

Sposób użycia: nałożyć na skórę głowy od 10 do 20 ml preparatu przed lub po umyciu włosów szamponem ORising Deforforante. Delikatnie masować, pozostawić na kilka minut, następnie dokładnie spłukać.

Cena: 78zł

plyn_deforforante

PŁYN DEFORFORANTE – PRZECIWŁUPIEŻOWY

Płyn przeciwłupieżowy na bazie płucnicy islandzkiej i łopianu. Substancje te pomagają utrzymać prawidłową higienę skóry i stopniowo redukują łupież.

Sposób użycia: nanieść preparat na wilgotną skórę głowy. Delikatnie masować. Nie spłukiwać.

Dostępne w opakowaniach: butelka 100 ml

Cena: 120zł